Metro
Lars blikt terug op de jaren 90 nadat hij het verschrikkelijke nieuws hoorde over Nick Carter. “Vanochtend bereikte ons het nieuws dat Nick Carter, een Backstreet Boy, zich zou hebben misdragen in het jaar 2002. Hij heeft een vrouw verkracht, destijds een zangeres.”
Aangezien Lars morgen jarig is, neemt hij de gelegenheid om terug te blikken naar de tijd dat hij op de lagere school zat. “De Backstreet Boys waren in mijn lagereschooltijd natuurlijk helemaal hot.” Hij vraagt zich hedendaags af: waarom in hemelsnaam? “Hoewel het allemaal heel “poppy” en “leuk” in elkaar zat natuurlijk en “catchy” was het wel. Was het natuurlijk ook wel gewoon… crap!” Daarom vraagt Lars zich af of de Metrokijkers en -lezers ook zo ontzettend “volgers van popcultuur” zijn geweest op de basisschool.
Daan Blits
Deze week in Weer iets geleerd: Waarom wil je meteen reageren op werkberichten? Michelle van Laethem Arbeidspsycholoog van de Universiteit van Amsterdam (UvA) geeft daar antwoord op.
Daan Blits
Altijd al benieuwd geweest wat ze bij de Oscars eten? Wolfgang Puck, Oscars chef legt het uit.
Daan Blits
Deze week in Weer iets geleerd: Waarom wil je meteen reageren op werkberichten? Michelle van Laethem Arbeidspsycholoog van de Universiteit van Amsterdam (UvA) geeft daar antwoord op.
Maartje Hensen
De Reismeisjes zijn in Marokko in de stad Fez en laten weer zien hoe je daar rond moet reizen.
Daan Blits
De titel zegt het al: Waarom is de lucht blauw? Altijd al willen weten? Ciana legt het uit.
Daan Blits
Daan Blits
Daan Blits
Alweer de laatste Backstage met Barry ahhh. We laten nog even de leukste fragmenten van de laatste weken zien en een paar reacties van de 100% NL awards. Waaronder een reactie op de verwisseling van Brad Pitt met André Hazes.
Daan Blits
Iedere woensdag gaat Metro onder de naam 'Weer iets geleerd' korte cursussen geven over een vraag of stelling. In deze aflevering geeft Eddie Brummelman Ontwikkelingspsycholoog aan de Universiteit van Amsterdam (UvA) antwoord op de vraag: is het fijn om een narcist te zijn?
Daan Blits
Wat geef jij je Valentijn? Anne en Leila gingen op onderzoek uit. Geïnspireerd? Ga dan naar easytoys.nl voor jouw favoriet!
Maartje Hensen
De Reismeisjes zijn nog steeds in Ethiopië en laten zien wat de mensen daar eten. Dat gaat gepaard met een hoop gedans.
Shaddy Attia
Heb je je altijd al afgevraagd waarom de krekels je wakker houden met hun getjirp? En hoe het kan dat zulke kleine beestjes zo'n volume produceren? Ciana legt het uit in deze nieuwe aflevering van Hoe zit dat?.
Daan Blits
Anne en Leila geven tips over het scheren van schaamhaar en of het erg is dat je borsten ongelijk zijn.
Hier de aflevering over prostitutie:
Vind je Metro's video's leuk? Klik hier en word lid van ons YouTube-kanaal.
Metro
Weinig mensen zouden het in hun hoofd halen, de spot drijven met iemands dood. Voor twee fans van de Engels voetbalclub Southampton FC bleek de rivaliteit met Cardiff City zo groot te zijn dat ze zich daar niets van aantrokken. Tijdens een thuiswedstrijd van Southampton FC maakten ze zaterdag vliegtuiggebaren naar het vak met de aanhang van Cardiff City.
De vliegtuiggebaren verwijzen naar de dood van voetballer Emiliano Sala, de Argentijnse voetballer wiens lichaam op 7 februari werd aangetroffen in een vliegtuigwrak. Sala maakte in januari een transfer naar Cardiff City.
Southampton FC wil de twee fans nu een levenslang stadionverbod geven. In een verklaring zegt de club dat dergelijk gedrag niet in haar stadion thuis hoort. De politie zou de twee personen hebben aangehouden en de gegevens met Southampton hebben gedeeld.
De 28-jarige Sala raakte in januari vermist nadat een vliegtuigje waar hij met een piloot was ingestapt van de radar verdween. Op drie februari werden de wrakstukken van het vliegtuig aangetroffen op de bodem van het Kanaal tussen Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Vier dagen later werd ook het lichaam van Sala gevonden.
Sala was eigenlijk onderweg naar zijn nieuwe club: Cardiff City. Voor een bedrag van zo’n 17 miljoen euro had de profvoetballer een overstap van FC Nantes naar Cardiff City gemaakt.
Daan Blits
Stel je zou een prostituee willen bezoeken. Wat kan echt niet? Anne en Leila onze seksuologen in spé, lullen je bij.
Hier de kijkersvragen:
Vind je Metro's video's leuk? Klik hier en word lid van ons YouTube-kanaal.
Kasper Hermans
Klaar met een doorsnee bezoekje aan de normalere musea, zoals het Rijksmuseum en het Louvre? De wereld herbergt een groot aantal obscuurdere kunstplekken om te bezoeken. Metro zet er zeven voor je op een rijtje.
Daan Blits
Deze keer bij Barry Paf in de studio: André Hazes, Lisa Loïs en Alain Clark en denkt de Braboneger Steven Brunswijk dat hij wel even radio kan maken.
Vind je Metro's video's leuk? Klik hier en word lid van ons YouTube-kanaal.
Daan Blits
In samenwerking met universiteiten gaat Metro iedere woensdag onder de naam 'Weer iets geleerd' korte cursussen geven over een vraag of stelling. In deze aflevering vertelt Sanne Frequin kunsthistoricus aan de Universiteit van Amsterdam: hoe vermoord je een middeleeuwse zombie?
Vind je Metro's video's leuk? Klik hier en word lid van ons YouTube-kanaal.
Maartje Hensen
De Reismeisjes zijn in Ethiopië in de Simien Mountains en komen onder andere een enorme troep apen tegen.
Vind je Metro's video's leuk? Klik hier en word lid van ons YouTube-kanaal.