Stelling van de dag: ouders moeten helemaal zelf weten of zij hun kinderen meenemen op vakantie of niet
De kinderen wel of niet meenemen op vakantie, als je jezelf even niet zo goed voelt, kan een flink dilemma zijn. Diana stond voor die moeilijke keuze, omdat zij en haar man rust nodig hadden.
De 41-jarige moeder van twee dochters (9 en 11) verscheen in Metro’s Opvoedvraag. Het verhaal met de titel ‘Onze dochters gaan niet mee op vakantie, want mijn man en ik hebben rust nodig‘, leverde onder het artikel en op Metro’s Facebook een stroom aan reacties op. Die zijn zowel meelevend als negatief.
‘Kinderen niet mee op vakantie, heb ik iets geks gedaan?’
Diana vroeg met haar dilemma raad aan onze collega Sofie van J/M Ouders. Haar man verloor na zeventien jaar zijn baan en de moeder zelf kreeg een burn-out. Dat leidde tot een drastische beslissing: de kinderen gingen niet mee op vakantie. Zij konden logeren bij hun opa’s en oma’s en mochten ook een weekje op ponykamp. Diana’s vraag aan Sofie: ‘Heb ik iets geks gedaan? En moet ik me schuldig voelen?’
Haar beslissing en vraag leverden veel, heel veel reacties op. Sommige mensen konden zich haar beslissing over de vakantie helemaal voorstellen. Anderen vonden ‘het echt niet kunnen’. Onze Stelling van de dag luidt daarom: wat vind jij?
Dit zijn de best gelezen artikelen van dit moment:
- De Beleggingsrekening van Aart (58): ‘Ik heb vrijwel alles dat ik heb verdiend, belegd’
- Herfstvakantie start met files: op deze wegen wordt het extra druk
- Christa Pike kan week na mislukte executie weer lopen: ‘Redelijk bij de les’
- 2 op de 3 automobilisten veranderen rijgedrag door dure benzine: vooral deze groep laat auto staan
- Annemarie van Gaal ziet oplossing voor het woningtekort: ‘Zet Nederlanders die kúnnen werken aan het werk’