Oranje sportzomer: ‘Verheugen op De Slimste Mens’

Carola Quint 4 jul 2026, 

Oranje, oranje, oranje. De één gaat ervan uit zijn dak, de ander wordt er doodmoe van.

In de eerste categorie zijn erbij die hun huis, hun tuin en zelfs hun straat versieren. Talloze prullaria en memorabilia, zoals vlaggetjes, linten, wuppies, slingers en wat dies meer zij, alles in de kleur oranje en veelal bedrukt met voetbalgerelateerde afbeeldingen, worden neergezet en opgehangen waaraan het ook maar bevestigd kan worden. Ook tooien zij zich in juichpakken, leeuwencapes, shirts met de naam van hun favoriete sporter erop en met de meest diverse en vreemdsoortige hoofddeksels. Alles uiteraard weer in de kleur oranje.

De meer gefortuneerden reizen af naar de speelsteden, veelal in de V.S., natuurlijk uitgedost in bovengenoemde kledij. Aldaar organiseren zijn diverse ‘Oranjemarsen’ waar verbazingwekkend veel autochtonen zich bij aansluiten. Waar ongeveer 50 procent van de bevolking sympathie heeft voor een oranjekleurig staatshoofd, zijn er dus ook velen die zich aangetrokken voelen tot de Nederlandse oranjetradities.

De Slimste Mens

Het scanderen van de tophit van de Snollebollekes is voor elke nationaliteit eenvoudig te kopiëren. Hoewel er deze week een regeltje bij is gekomen.
‘Naar links!’
‘Naar rechts!’
‘Naar huis!’

Dit laatste tot vreugde van de tweede categorie in WK-voetbalbeleving. De oranje decoratie mag van de straat.

Sport op tv gaat echter onverminderd door. Dus zij die van geen enkele sport houden, moeten deze zomer nog even uit tuchten. Wimbledon, WK voetbal en Tour de France overlappen elkaar en volgen elkaar op. Zo rond september kunnen zij zich weer verheugen op De Slimste Mens. Misschien doorspekt met vragen over topscorers, tiebreaks en etappes?
Oranje boven, we komen het wel te boven.
Maar of sport nou werkelijk verbindt?

Reacties