Carola speelt Wordfeud met haar moeder: ‘Er groeit weer iets van vertrouwen’

Carola Arends 2 jun 2026, 

Ik speel Wordfeud met mijn moeder. Nou en, hoor ik je denken. Lekker bijzonder. Maar voor mij is het dat wel.

Mijn moeder heeft jarenlang geworsteld met een alcoholverslaving. Daardoor verliep onze relatie niet zoals die van veel andere moeders en dochters. Mijn jeugd werd gekenmerkt door onzekerheid en verantwoordelijkheden die eigenlijk niet bij een kind horen. Regelmatig voelde ik me meer degene die voor haar zorgde dan andersom.

Een paar jaar geleden lukte het haar eindelijk om te stoppen met drinken, voor zover ik weet. Tegen die tijd had ik al afstand genomen. Na jarenlang zorgen was ik op en wist ik dat ik mijn eigen grenzen moest bewaken.

Inmiddels leven we in een soort voorzichtige balans. Ze heeft hulp geaccepteerd voor de zaken waarvoor vroeger vaak een beroep op mij werd gedaan. Langzaam groeit er weer iets van vertrouwen. Niet omdat het verleden verdwenen is, maar omdat het heden rustiger is geworden.

Onder de knie krijgen

Maar goed, Wordfeud dus.

Na al die jaren waarin hulpverleners, verslavingsdeskundigen en psychologen zich afvroegen waarom ze bepaalde patronen bleef herhalen, is het mijn moeder gelukt een smartphone behoorlijk onder de knie te krijgen.

En sinds mijn zus Wordfeud op haar telefoon heeft geïnstalleerd, spelen wij samen. Dat klinkt misschien niet als een groot wonder, maar voor mij is het dat wel.

Bij ieder bliepje van mijn telefoon, als ze weer een woord heeft gelegd, moet ik glimlachen. Het ontroert me dat we dit samen hebben. Dat er, na alles wat er gebeurd is, toch nog iets bestaat wat gewoon leuk is.

En omdat we nooit echt een normale volwassen moeder-dochterrelatie hebben opgebouwd, moet ik kinderachtig gniffelen wanneer ze het woord SLET kan leggen met de letters SLT, terwijl STEL ook een optie was geweest.

En omdat ik fanatiek ben, heel goed ben in Wordfeud en eigenlijk altijd wil winnen, schiet ik hardop in de lach als ze vervolgens gewoon een potje van me wint.

Wie had dat ooit gedacht?

Reacties