Tevreden patiënt

Arnold Bergmans 21 mrt 2026

Een prik in het oog en toch met een glimlach naar buiten.

Soms merk je dat je zicht net even anders is dan normaal. Geen paniek, geen drama, maar wel dat lichte gevoel dat er iets niet helemaal klopt. In mijn geval bleek het vocht achter het oog te zijn. Een bekend verschijnsel op wat rijpere leeftijd, zo werd mij uitgelegd. Niets schokkends, zolang je er op tijd bij bent.

Via de oogafdeling kwam ik terecht bij oogarts Chris. Wat me meteen opviel was de snelheid waarmee alles werd geregeld. Op een moment dat je toch met vragen zit over je zicht, is het prettig als de zorg niet weken op zich laat wachten. De volgende dag kon ik al terecht en een dag later vond de behandeling plaats.

De behandeling: een injectie in het oog.

Dramatische scenario’s

Dat klinkt, laten we eerlijk zijn, in eerste instantie niet als iets waar je enthousiast van wordt. Toen ik het hoorde, zag mijn verbeelding meteen allerlei dramatische scenario’s voor zich. Maar de werkelijkheid bleek verrassend nuchter en professioneel.

In de behandelkamer werd rustig uitgelegd wat er ging gebeuren. Een paar verdovende druppels, een korte voorbereiding en voor je het weet is het alweer achter de rug. Het moment zelf duurt maar een paar seconden. Het is bijna zo’n situatie waarbij je denkt: was dit het nou?

De behandeling wordt in totaal vier keer herhaald, met telkens vier weken ertussen. Een klein traject dus, zorgvuldig gepland. Juist die structuur en duidelijkheid geven vertrouwen. Je merkt dat hier dagelijks met dit soort behandelingen wordt gewerkt en dat de ervaring groot is.

Woorden en werkelijkheid

Wat me misschien nog het meest bijblijft, is hoe het totaalplaatje klopt. Vanaf de inschrijfbalie tot aan de behandelkamer voel je dat alles goed georganiseerd is. Medewerkers nemen de tijd, leggen uit wat er gebeurt en zorgen dat je je op je gemak voelt. Dat maakt een groot verschil wanneer het om iets zo kostbaars gaat als je zicht.

Veel mensen kennen de advertenties waarin snelheid, deskundigheid en persoonlijke aandacht worden genoemd. Het is gemakkelijk om dat als marketing te zien. Maar soms kom je ergens waar blijkt dat woorden en werkelijkheid gewoon overeenkomen.

Ik kwam binnen met een wazig zicht en een klein beetje spanning. Ik ging naar buiten met een duidelijker blik en eerlijk gezegd ook met een glimlach.

En dat is misschien wel het mooiste compliment dat je een oogkliniek kunt geven.

Reacties