The World’s Next Pope
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.metronieuws.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Flezerscolumn-files%2Fditger-column-foto-2.jpg)
Paus Franciscus, God hebbe zijn ziel, is kort geleden overleden en dit zorgt ervoor dat verscheidene mediaplatformen speculeren over zijn opvolger. Ook ik zie daarin kansen.
In het licht daarvan deel ik graag even een kleine dagdroom met jullie.
Vele talentenshows zijn de revue al gepasseerd op TV. The Voice. Holland’s Got Talent. America’s Next Top Model. Daarom zou ik graag een show willen hebben waarin de nieuwe Paus verkozen wordt. The World’s Next Pope. Nu snap ik dat het niet zo werkt. Want volgens de site Explorecatholic.nl moeten eerst alle kardinalen van onder de 80 gaan stemmen. Net zolang totdat één iemand twee-derde van de stemmen heeft. Vervolgens wordt deze persoon gevraagd of hij het pausschap aanvaardt en zo ja, welke naam hij als paus aanneemt.
Maar negeer dat en stel je vervolgens de voorrondes van de Paus-verkiezingen even voor!
Paus Innocentius X
Iedere kandidaat wordt gevraagd na te denken over diens naam als paus. Dat is al intrigerend. Stel je heet Henk de Vries. Voor welk pauselijk pseudoniem ga je dan? Hendricus I? Of zoek je dan toch meer naar een imposantere titel, zoals ‘Honorius VI’? Misschien wil je juist wel de indruk wekken dat je puur bent en oprecht en dat jouw imago de kerk niet zal in verlegenheid zal brengen. Ga je dan toch voor: ‘Paus Innocentius X’? De mogelijkheden voor het creëren van een inspirerend confessioneel personage zijn eindeloos.
Dan is er ronde twee, de ‘Kledij Ronde’. Welke kleur moet jouw gewaad zijn? Staat rood met gouden randjes je het beste? Of kleedt een sober, zwart gewaad toch beter af? En welke mijter past het beste bij de contouren van je hoofd?
Leger des Heils
In de jury zitten: Donatella Versace, Tinker Hatfield en een onbekend iemand van het Leger des Heils. Waarom? Omdat je als paus zult moeten nadenken over hoe je over wil komen. Daarbij is een fashion statement belangrijk. Wil je rijkdom en luxe uitstralen met Versace? Een moderne soort sportiviteit met Nike? Of ben jij een Paus die sober leeft en wil uitstralen dat de wereld niet draait om overbodige luxe en geld? The World’s Next Pope stelt dit soort issues aan de kaak.
Het zou het allermooiste zijn als er opeens een vrouw van midden 30 verkozen wordt tot paus. Geen Heilige Vader maar een Heilige Moeder. Zou ‘Maria II’ dan mogen als naam? Of zou dat bij de kerk in het verkeerde keelgat schieten?