Redactie
Redactie Sport 26 aug 2026, 
Leestijd: 1 minuut

FIFA: alle gekwalificeerde landen zijn bij WK vrouwen onder 20

Alle landen die zich hebben gekwalificeerd voor het wereldkampioenschap voetbal voor vrouwen onder 20 in september zullen aan het toernooi meedoen. Dat meldt een woordvoerder van wereldvoetbalbond FIFA woensdag aan het ANP. Dat zou betekenen dat de boycot door de Europese voetbalbond UEFA van alle competities van de FIFA van tafel is.

Eerder op woensdag meldden diverse media op basis van anonieme bronnen dat de UEFA op het punt stond om de boycot in te trekken, omdat de FIFA toezeggingen had gedaan rond het omstreden, en inmiddels ingetrokken, investeringsplan rond het WK. De UEFA wilde niet alleen dat dat plan van tafel ging, maar ook dat de FIFA zou beloven in de toekomst niet met vergelijkbare voorstellen te komen.

Het WK voor vrouwen onder 20 begint op 5 september in Polen. Er doen zes Europese landen aan mee. Nederland heeft zich niet voor het toernooi gekwalificeerd.

Kritiek Infantino

„FIFA gelooft er sterk in dat voetbal de kracht heeft om te verenigen, ook onder moeilijke omstandigheden, en kijkt ernaar uit om alle teams en spelers in Polen te verwelkomen”, klinkt het vanuit de wereldvoetbalbond.

De FIFA en specifiek ook voorzitter Gianni Infantino kregen de afgelopen periode hevige kritiek vanwege het omstreden investeringsplan, waarin een deel van de commerciële rechten van het WK voetbal in aandelen verkocht zou worden aan investeerders.

Voorzittersverkiezingen

Drie continentale bonden (Europa, Azië en Noord- en Midden-Amerika) riepen op tot een verandering in leiderschap en ook van binnenuit was er kritiek op de FIFA-voorzitter. Voorlopig lijkt Infantino niet aan opstappen te denken. In maart 2027 zijn er voorzittersverkiezingen.

De UEFA meldt zelf voorlopig nog niet dat de boycot is ingetrokken.

Foutje gezien? Mail ons. Wij zijn je dankbaar.

ANP

Redactie
Geschreven door Redactie

Metro, waar verhalen nieuws maken. Toegankelijk, mensgericht en verrassend. We inspireren, informeren en prikkelen maandelijks miljoenen lezers.

Reacties