Kees Leurink
Kees Leurink Sport 24 jul 2015 / 16:37 uur

Tour de France ’15: Algemeen klassement na etappe 19

Chris Froome blijft zoals verwacht de geletruidrager, maar Nairo Quintana, de nummer twee van het klassement, pakte vrijdag voor het eerst deze editie van de Tour de France wat tijd op de Engelsman. Bauke Mollema steeg een plekje, ten koste van Geraint Thomas, de knecht van Froome die uit de top tien duikelde. Bekijk hier het volledige klassement.

Lees ook: Nibali revancheert zich in voorlaatste Alpenetappe

1. GBR-FROOME Christopher 31 TEAM SKY 78h 37′ 34”
2. COL-QUINTANA ROJAS Nairo Alexander 51 MOVISTAR TEAM 78h 40′ 12” + 02′ 38”
3. ESP-VALVERDE BELMONTE Alejandro 59 MOVISTAR TEAM 78h 42′ 59” + 05′ 25”
4. ITA-NIBALI Vincenzo 1 ASTANA PRO TEAM 78h 44′ 18” + 06′ 44”
5. ESP-CONTADOR Alberto 41 TINKOFF-SAXO 78h 45′ 30” + 07′ 56”
6. NED-GESINK Robert 131 TEAM LOTTO NL – JUMBO 78h 46′ 29” + 08′ 55”
7. SUI-FRANK Mathias 181 IAM CYCLING 78h 50′ 13” + 12′ 39”
8. NED-MOLLEMA Bauke 141 TREK FACTORY RACING 78h 50′ 56” + 13′ 22”
9. FRA-BARDET Romain 12 AG2R LA MONDIALE 78h 51′ 42” + 14′ 08”
10. FRA-ROLLAND Pierre 121 TEAM EUROPCAR 78h 55′ 01” + 17′ 27”
11. USA-TALANSKY Andrew 161 TEAM CANNONDALE-GARMIN 78h 55′ 59” + 18′ 25”
12. ESP-SANCHEZ Samuel 66 BMC RACING TEAM 78h 57′ 01” + 19′ 27”
13. BEL-PAUWELS Serge 218 MTN-QHUBEKA 79h 04′ 22” + 26′ 48”
14. FRA-BARGUIL WARREN 82 TEAM GIANT-ALPECIN 79h 04′ 34” + 27′ 00”
15. GBR-THOMAS Geraint 39 TEAM SKY 79h 04′ 58” + 27′ 24” 16. FRA-PINOT Thibaut 21 FDJ 79h 18′ 14” + 40′ 40”
17. CZE-KREUZIGER Roman 44 TINKOFF-SAXO 79h 35′ 23” + 57′ 49”
18. FRA-CHEREL Mikael 14 AG2R LA MONDIALE 79h 37′ 00” + 59′ 26”
19. COL-PANTANO GOMEZ Jarlinson 188 IAM CYCLING 79h 37′ 16” + 59′ 42”
20. BEL-BAKELANTS Jan 13 AG2R LA MONDIALE 79h 49′ 55” + 01h 12′ 21”
21. DEN-FUGLSANG Jakob 3 ASTANA PRO TEAM 79h 52′ 22” + 01h 14′ 48”
22. EST-KANGERT Tanel 6 ASTANA PRO TEAM 79h 53′ 34” + 01h 16′ 00”
23. ESP-CASTROVIEJO NICOLAS Jonathan 53 MOVISTAR TEAM 79h 57′ 08” + 01h 19′ 34”
24. NED-KRUIJSWIJK Steven 133 TEAM LOTTO NL – JUMBO 79h 57′ 09” + 01h 19′ 35”
25. CZE-BARTA Jan 192 BORA-ARGON 18 79h 57′ 23” + 01h 19′ 49”
26. FRA-GALLOPIN Tony 71 LOTTO-SOUDAL 79h 58′ 37” + 01h 21′ 03”
27. ESP-IZAGIRRE INSAUSTI Gorka 57 MOVISTAR TEAM 79h 59′ 27” + 01h 21′ 53”
28. FRA-VUILLERMOZ Alexis 19 AG2R LA MONDIALE 80h 03′ 25” + 01h 25′ 51”
29. LUX-JUNGELS Bob 147 TREK FACTORY RACING 80h 09′ 07” + 01h 31′ 33”
30. FRA-GAUTIER Cyril 123 TEAM EUROPCAR 80h 09′ 44” + 01h 32′ 10”
31. POL-MAJKA Rafal 45 TINKOFF-SAXO 80h 10′ 48” + 01h 33′ 14”
32. ESP-RODRIGUEZ OLIVER Joachim 91 TEAM KATUSHA 80h 12′ 07” + 01h 34′ 33”
33. ESP-PLAZA MOLINA Ruben 156 LAMPRE – MERIDA 80h 14′ 44” + 01h 37′ 10”
34. AUS-ROGERS Michael 46 TINKOFF-SAXO 80h 21′ 08” + 01h 43′ 34”
35. FRA-SICARD Romain 127 TEAM EUROPCAR 80h 21′ 12” + 01h 43′ 38”
36. GER-GESCHKE Simon 86 TEAM GIANT-ALPECIN 80h 24′ 04” + 01h 46′ 30”
37. IRL-ROCHE Nicolas 36 TEAM SKY 80h 26′ 37” + 01h 49′ 03”
38. COL-URAN URAN Rigoberto 118 ETIXX-QUICK STEP 80h 28′ 06” + 01h 50′ 32”
39. DEN-BAK Lars 72 LOTTO-SOUDAL 80h 29′ 33” + 01h 51′ 59”
40. SVK-SAGAN Peter 47 TINKOFF-SAXO 80h 32′ 48” + 01h 55′ 14”
41. ITA-SCARPONI Michele 7 ASTANA PRO TEAM 80h 35′ 20” + 01h 57′ 46”
42. RSA-JANSE VAN RENSBURG Jacques 214 MTN-QHUBEKA 80h 36′ 09” + 01h 58′ 35”
43. IRL-MARTIN Daniel 167 TEAM CANNONDALE-GARMIN 80h 37′ 19” + 01h 59′ 45”
44. ESP-MATE MARDONES Luis Angel 174 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 80h 41′ 15” + 02h 03′ 41”
45. CAN-HESJEDAL Ryder 164 TEAM CANNONDALE-GARMIN 80h 43′ 12” + 02h 05′ 38”
46. FRA-VOECKLER Thomas 129 TEAM EUROPCAR 80h 44′ 03” + 02h 06′ 29”
47. ITA-CARUSO Damiano 62 BMC RACING TEAM 80h 46′ 18” + 02h 08′ 44”
48. POR-OLIVEIRA Nelson 155 LAMPRE – MERIDA 80h 46′ 40” + 02h 09′ 06”
49. ERI-TEKLEHAIMANOT Daniel 219 MTN-QHUBEKA 80h 47′ 18” + 02h 09′ 44”
50. NED-POELS Wouter 34 TEAM SKY 80h 49′ 06” + 02h 11′ 32”
51. NED-TANKINK Bram 136 TEAM LOTTO NL – JUMBO 80h 49′ 25” + 02h 11′ 51”

52. SUI-SCHÄR Michael 67 BMC RACING TEAM 80h 49′ 56” + 02h 12′ 22”
53. GBR-YATES Adam 108 ORICA GREENEDGE 80h 51′ 21” + 02h 13′ 47”
54. AUS-PORTE Richie 35 TEAM SKY 80h 53′ 06” + 02h 15′ 32”
55. ESP-ZUBELDIA AGIRRE Haimar 149 TREK FACTORY RACING 80h 54′ 43” + 02h 17′ 09”
56. UKR-GRIVKO Andriy 4 ASTANA PRO TEAM 80h 55′ 59” + 02h 18′ 25”
57. FRA-FEDRIGO Pierrick 204 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 80h 56′ 13” + 02h 18′ 39”
58. FRA-CHAVANEL Sylvain 183 IAM CYCLING 80h 57′ 36” + 02h 20′ 02”
59. ESP-HERRADA LOPEZ José 56 MOVISTAR TEAM 80h 59′ 52” + 02h 22′ 18”
60. FRA-PÉRAUD Jean-Christophe 11 AG2R LA MONDIALE 81h 00′ 05” + 02h 22′ 31”
61. ESP-LOSADA ALGUACIL Alberto 97 TEAM KATUSHA 81h 00′ 15” + 02h 22′ 41”
62. NED-CLEMENT Stef 184 IAM CYCLING 81h 00′ 28” + 02h 22′ 54”
63. SUI-WYSS Danilo 69 BMC RACING TEAM 81h 01′ 40” + 02h 24′ 06”
64. SUI-WYSS Marcel 189 IAM CYCLING 81h 04′ 47” + 02h 27′ 13”
65. COL-ANACONA GOMEZ Winner Andrew 52 MOVISTAR TEAM 81h 07′ 54” + 02h 30′ 20”
66. SLO-KOREN Kristijan 165 TEAM CANNONDALE-GARMIN 81h 09′ 37” + 02h 32′ 03”
67. FRA-LADAGNOUS Matthieu 26 FDJ 81h 11′ 15” + 02h 33′ 41”
68. CZE-KONIG Leopold 33 TEAM SKY 81h 12′ 55” + 02h 35′ 21”
69. ESP-NAVARRO GARCIA Daniel 175 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 81h 14′ 01” + 02h 36′ 27”
70. NED-DE KORT Koen 84 TEAM GIANT-ALPECIN 81h 15′ 48” + 02h 38′ 14”
71. GER-MARTENS Paul 135 TEAM LOTTO NL – JUMBO 81h 20′ 07” + 02h 42′ 33”
72. FRA-RIBLON Christophe 17 AG2R LA MONDIALE 81h 20′ 19” + 02h 42′ 45”
73. BEL-DE GENDT Thomas 73 LOTTO-SOUDAL 81h 21′ 21” + 02h 43′ 47”
74. POR-MACHADO Tiago 98 TEAM KATUSHA 81h 22′ 16” + 02h 44′ 42”
75. NED-WESTRA Lieuwe 9 ASTANA PRO TEAM 81h 22′ 55” + 02h 45′ 21”
76. FRA-QUEMENEUR Perrig 126 TEAM EUROPCAR 81h 23′ 01” + 02h 45′ 27”
77. FRA-PERICHON Pierre-Luc 208 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 81h 23′ 41” + 02h 46′ 07”
78. NED-KELDERMAN Wilco 132 TEAM LOTTO NL – JUMBO 81h 23′ 53” + 02h 46′ 19”
79. SUI-HOLLENSTEIN Reto 187 IAM CYCLING 81h 24′ 12” + 02h 46′ 38”
80. NOR-BOASSON HAGEN Edvald 211 MTN-QHUBEKA 81h 25′ 55” + 02h 48′ 21”
81. CRO-DURASEK Kristijan 154 LAMPRE – MERIDA 81h 26′ 37” + 02h 49′ 03”
82. GER-BUCHMANN Emanuel 194 BORA-ARGON 18 81h 26′ 40” + 02h 49′ 06”
83. AUT-PREIDLER Georg 87 TEAM GIANT-ALPECIN 81h 32′ 07” + 02h 54′ 33”
84. ERI-KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi 216 MTN-QHUBEKA 81h 32′ 12” + 02h 54′ 38”
85. FRA-VACHON Florian 209 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 81h 32′ 54” + 02h 55′ 20”
86. FRA-DELAPLACE Anthony 203 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 81h 33′ 04” + 02h 55′ 30”
87. NED-TEN DAM Laurens 137 TEAM LOTTO NL – JUMBO 81h 33′ 58” + 02h 56′ 24”
88. ESP-VALLS FERRI Rafael 159 LAMPRE – MERIDA 81h 34′ 19” + 02h 56′ 45”
89. ESP-IRIZAR ARRANBURU Markel 146 TREK FACTORY RACING 81h 34′ 59” + 02h 57′ 25”
90. FRA-TULIK ANGÉLO 128 TEAM EUROPCAR 81h 36′ 17” + 02h 58′ 43”
91. POL-GOLAS Michal 113 ETIXX-QUICK STEP 81h 36′ 32” + 02h 58′ 58”
92. RSA-JANSE VAN RENSBURG Reinardt 215 MTN-QHUBEKA 81h 36′ 45” + 02h 59′ 11”
93. FRA-FEILLU Brice 205 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 81h 41′ 04” + 03h 03′ 30”
94. ITA-OSS Daniel 64 BMC RACING TEAM 81h 42′ 00” + 03h 04′ 26”
95. GER-VOSS Paul 199 BORA-ARGON 18 81h 42′ 46” + 03h 05′ 12”
96. FRA-SIMON Julien 177 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 81h 43′ 55” + 03h 06′ 21”
97. CZE-STYBAR Zdenek 116 ETIXX-QUICK STEP 81h 45′ 28” + 03h 07′ 54”
98. GBR-CUMMINGS Stephen 212 MTN-QHUBEKA 81h 45′ 42” + 03h 08′ 08”
99. SUI-RAST Gregory 148 TREK FACTORY RACING 81h 46′ 53” + 03h 09′ 19”
100. AUS-DENNIS Rohan 63 BMC RACING TEAM 81h 47′ 20” + 03h 09′ 46”
101. ITA-CARUSO Gianpaolo 92 TEAM KATUSHA 81h 47′ 30” + 03h 09′ 56”
102. FRA-ROY Jérémy 28 FDJ 81h 50′ 05” + 03h 12′ 31”
103. BEL-VANMARCKE Sep 139 TEAM LOTTO NL – JUMBO 81h 51′ 01” + 03h 13′ 27”
104. SUI-ELMIGER Martin 186 IAM CYCLING 81h 52′ 09” + 03h 14′ 35”
105. GBR-YATES Simon 109 ORICA GREENEDGE 81h 52′ 10” + 03h 14′ 36”
106. NED-CURVERS Roy 83 TEAM GIANT-ALPECIN 81h 54′ 23” + 03h 16′ 49”
107. GER-DEGENKOLB John 81 TEAM GIANT-ALPECIN 81h 54′ 58” + 03h 17′ 24”
108. POL-HUZARSKI Bartosz 196 BORA-ARGON 18 81h 55′ 23” + 03h 17′ 49”
109. ITA-MALORI Adriano 58 MOVISTAR TEAM 81h 57′ 14” + 03h 19′ 40”
110. FRA-COQUARD Bryan 122 TEAM EUROPCAR 82h 00′ 35” + 03h 23′ 01”
111. FRA-VAUGRENARD Benoît 29 FDJ 82h 01′ 01” + 03h 23′ 27”
112. AUS-HANSEN Adam 76 LOTTO-SOUDAL 82h 03′ 11” + 03h 25′ 37”
113. BEL-VERMOTE Julien 119 ETIXX-QUICK STEP 82h 05′ 47” + 03h 28′ 13”
114. ITA-TRENTIN Matteo 117 ETIXX-QUICK STEP 82h 06′ 14” + 03h 28′ 40”
115. FRA-FONSECA Armindo 206 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 82h 08′ 28” + 03h 30′ 54”
116. FRA-SOUPE GEOFFREY 178 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 82h 10′ 50” + 03h 33′ 16”
117. ITA-QUINZIATO Manuel 65 BMC RACING TEAM 82h 11′ 14” + 03h 33′ 40”
118. ESP-ERVITI OLLO Imanol 55 MOVISTAR TEAM 82h 11′ 37” + 03h 34′ 03”
119. COL-ARREDONDO MORENO Julian 142 TREK FACTORY RACING 82h 12′ 39” + 03h 35′ 05”
120. NED-VAN EMDEN Jos 138 TEAM LOTTO NL – JUMBO 82h 13′ 39” + 03h 36′ 05”
121. ITA-POZZATO Filippo 157 LAMPRE – MERIDA 82h 16′ 13” + 03h 38′ 39”
122. NOR-KRISTOFF Alexander 96 TEAM KATUSHA 82h 16′ 25” + 03h 38′ 51”
123. ITA-BONO Matteo 152 LAMPRE – MERIDA 82h 16′ 40” + 03h 39′ 06”
124. AUT-HALLER Marco 94 TEAM KATUSHA 82h 16′ 57” + 03h 39′ 23”
125. FRA-EDET Nicolas 172 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 82h 17′ 01” + 03h 39′ 27”
126. FRA-GENIEZ Alexandre 25 FDJ 82h 17′ 13” + 03h 39′ 39”
127. GBR-STANNARD Ian 38 TEAM SKY 82h 17′ 30” + 03h 39′ 56”
128. BEL-WELLENS Tim 79 LOTTO-SOUDAL 82h 17′ 32” + 03h 39′ 58”
129. GER-GREIPEL André 75 LOTTO-SOUDAL 82h 18′ 53” + 03h 41′ 19”
130. FRA-LAPORTE Christophe 173 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 82h 18′ 56” + 03h 41′ 22”
131. KAZ-GRUZDEV Dmitriy 5 ASTANA PRO TEAM 82h 19′ 05” + 03h 41′ 31”
132. ITA-TOSATTO Matteo 48 TINKOFF-SAXO 82h 19′ 08” + 03h 41′ 34”
133. FRA-SENECHAL Florian 176 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 82h 19′ 21” + 03h 41′ 47”
134. FRA-GERARD Arnaud 207 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 82h 19′ 59” + 03h 42′ 25”
135. FRA-DEMARE Arnaud 24 FDJ 82h 20′ 43” + 03h 43′ 09”
136. GBR-ROWE Luke 37 TEAM SKY 82h 22′ 38” + 03h 45′ 04”
137. FRA-GENE Yohann 124 TEAM EUROPCAR 82h 22′ 49” + 03h 45′ 15”
138. NED-TIMMER Albert 89 TEAM GIANT-ALPECIN 82h 25′ 16” + 03h 47′ 42”
139. COL-SERPA SANTANDER José 158 LAMPRE – MERIDA 82h 25′ 33” + 03h 47′ 59”
140. GBR-CAVENDISH Mark 112 ETIXX-QUICK STEP 82h 27′ 20” + 03h 49′ 46”
141. FRA-BRUN Fréderic 202 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 82h 28′ 25” + 03h 50′ 51”
142. BEL-DEBUSSCHERE Jens 74 LOTTO-SOUDAL 82h 31′ 21” + 03h 53′ 47”
143. POR-PIMANTA COSTA MENDES José Joao 197 BORA-ARGON 18 82h 32′ 19” + 03h 54′ 45”
144. FRA-GAUDIN Damien 16 AG2R LA MONDIALE 82h 34′ 06” + 03h 56′ 32”
145. ITA-GUARNIERI Jacopo 93 TEAM KATUSHA 82h 37′ 35” + 04h 00′ 01”
146. NED-VAN BAARLE Dylan 169 TEAM CANNONDALE-GARMIN 82h 38′ 26” + 04h 00′ 52”
147. LTU-NAVARDAUSKAS Ramunas 168 TEAM CANNONDALE-GARMIN 82h 38′ 47” + 04h 01′ 13”
148. GER-SIEBERG Marcel 78 LOTTO-SOUDAL 82h 40′ 07” + 04h 02′ 33”
149. AUS-DURBRIDGE Luke 103 ORICA GREENEDGE 82h 40′ 18” + 04h 02′ 44”
150. NED-WEENING Pieter 107 ORICA GREENEDGE 82h 41′ 45” + 04h 04′ 11”
151. AUS-MATTHEWS Michael 105 ORICA GREENEDGE 82h 41′ 48” + 04h 04′ 14”
152. NED-LEEZER Thomas 134 TEAM LOTTO NL – JUMBO 82h 42′ 02” + 04h 04′ 28”
153. BEL-DEVOLDER Stijn 144 TREK FACTORY RACING 82h 43′ 07” + 04h 05′ 33”
154. USA-FARRAR Tyler 213 MTN-QHUBEKA 82h 47′ 47” + 04h 10′ 13”
155. ITA-CIMOLAI Davide 153 LAMPRE – MERIDA 82h 51′ 14” + 04h 13′ 40”
156. AUT-BRÄNDLE Matthias 182 IAM CYCLING 82h 52′ 51” + 04h 15′ 17”
157. BEL-VANBILSEN KENNETH 179 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 82h 56′ 42” + 04h 19′ 08”
158. FRA-NAULLEAU BRYAN 125 TEAM EUROPCAR 82h 58′ 05” + 04h 20′ 31”
159. CAN-TUFT Svein 106 ORICA GREENEDGE 83h 03′ 23” + 04h 25′ 49”
160. FRA-CHAVANEL Sébastien 23 FDJ 83h 12′ 14” + 04h 34′ 40”

Foutje gezien? Mail ons. Wij zijn je dankbaar.

Reageer op artikel:
Tour de France ’15: Algemeen klassement na etappe 19
Sluiten