SOS-gebaar redt meisje van mogelijke verkrachting, welke gebaren betekenen hulp nodig?
Een tiener van 14 jaar is in Rome ontkomen aan een mogelijke poging tot verkrachting. Zij maakte met haar hand het SOS-gebaar. Wat zijn internationale gebaren die ‘hulp nodig’ betekenen?
Het meisje in Italië maakte het SOS-gebaar dit weekend vanuit de auto van de partner van haar moeder. Agenten zagen haar huilend haar vingers om haar duim vouwen: het SOS-gebaar. De politie heeft de man aangehouden. Hij zou haar hebben meegenomen om de tiener te misbruiken.
Zijn er nog meer gebaren dan alleen het SOS-gebaar?
Wanneer mensen in gevaar verkeren, kunnen ze subtiele signalen geven aan omstanders – een laatste redmiddel om hulp in te roepen zonder hun ‘belager’ te waarschuwen. Deze stille noodkreten kunnen cruciaal zijn, of het nu gaat om intimidatie op straat of ernstigere bedreigingen zoals ontvoering. Welke gebaren zijn er dan, naast het SOS-gebaar, om duidelijk te maken dat je in gevaar bent?
Een van de bekendste handgebaren wereldwijd heet ‘the signal for help‘. Dat is een internationaal herkenbaar hulpsignaal, speciaal voor slachtoffers van huiselijk geweld. Het gebaar werkt als volgt: steek je hand op met de palm naar voren, trek je duim naar binnen tegen je handpalm en sluit daarna je vingers eromheen tot een vuist, waarbij de duim verborgen blijft. Je kunt je hand dan een aantal keer openen en sluiten.
Hulpvraag speciaal bedoeld voor de horeca
Er zijn ook nog andere manieren om te laten weten dat je in gevaar bent, bijvoorbeeld in een restaurant of in een kroeg. Dat doe je door te vragen of Angela daar vanavond werkt, of door te vragen om een verzonnen drankje: een ‘angel shot’. Dit zijn beide codesignalen die in de horeca worden gebruikt voor het vragen om hulp.
Als je het SOS-gebaar ziet of aan iemand merkt dat er direct gevaar is, is het uiteraard altijd verstandig om direct noodnummer 112 te bellen.
Dit zijn de best gelezen artikelen van dit moment:
- Annemarie van Gaal ziet oplossing voor het woningtekort: ‘Zet Nederlanders die kúnnen werken aan het werk’
- WCRF ziet kanker toenemen bij Nederlanders onder de 50: vooral deze 4 soorten vallen op
- Jessica Villerius was in de buurt van mislukte executie Christa Pike: ‘Iemand fluisterde: ze hebben misgeprikt’
- Milou was jarenlang doodsbang voor de dood, tot haar therapeut met een opvallend advies kwam
- De Spaarrekening van Joost (23): ‘Er staat 127.000 euro op’
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.metronieuws.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F02%2FErik-2.png)