Israël voert aanvallen uit op ‘militaire doelen’ Iran
Israël heeft maandagochtend vroeg luchtaanvallen uitgevoerd op militaire doelen in het westen en midden van Iran, meldt het Israëlische leger. Iraanse staatsmedia melden dat er explosies zijn gehoord in Teheran, Tabriz en Isfahan.
De aanval vond plaats enkele uren nadat Iran raketten had afgevuurd op Israëlische doelen, als vergelding voor aanvallen op Libanon.
Bij de aanvallen is volgens de vicegouverneur van de provincie Khuzestan een petrochemisch complex in de zuidwestelijke stad Mahshahr geraakt. Daarbij zou schade zijn veroorzaakt. Het complex was in april ook doelwit van een aanval van Israël en de VS. Het Iraanse ministerie van Olie zei toen dat het complex onder meer gebruikt wordt om inwoners van de provincie van elektriciteit te voorzien. Het Israëlische leger stelde echter dat het gebruikt wordt voor de productie van chemicaliën voor de wapenindustrie.
Dit zijn de best gelezen artikelen van dit moment:
- Zorgtoeslag 2027: vermogensgrens daalt met ruim 25.000 euro, dit betekent het voor jouw toeslag
- Jose (45) ontwaakte uit narcose tijdens openhartoperatie: ‘Ik kon me niet bewegen of iets duidelijk maken’
- Onderzoek naar supermarktprijzen: bij deze supermarkt ben je tot 28 procent goedkoper uit dan bij concurrenten
- NVM: huizenprijzen stijgen tot 8,3 procent, maar in deze 4 regio’s worden woningen juist goedkoper
- Floor Jansen breekt met metalband Nightwish: ‘Beslissing is noodzakelijk’
ANP