Redactie Metro
Redactie Metro Buitenland 16 jan 2026
Leestijd: 1 minuut

Venezuela stelt dodental bij na Amerikaanse aanval

Het aantal doden door de Amerikaanse aanval op Venezuela is bijgesteld naar 83. Het Venezolaanse ministerie van Defensie zegt dat 47 Venezolaanse militairen zijn omgekomen en niet 23, zoals eerder werd gemeld.

Onder de doden zijn ook Cubaanse militairen. Een deel van hen maakte deel uit van het beveiligingsteam van president Nicolás Maduro. Meer dan 112 anderen zouden gewond zijn geraakt bij de Amerikaanse aanval van twee weken geleden. Het is niet duidelijk hoeveel burgerslachtoffers er zijn gevallen.

De Amerikaanse aanval begon met bombardementen op militaire doelen, waarna Maduro en zijn vrouw gevangen werden genomen. De twee worden vastgehouden in de Verenigde Staten, waar ze zijn aangeklaagd voor onder meer narcoterrorisme en het importeren van cocaïne.

Foutje gezien? Mail ons. Wij zijn je dankbaar.

ANP

Het beste van Metro in je inbox 🌐

Meld je aan voor onze nieuwsbrief en ontvang tot drie keer per week een selectie van onze mooiste verhalen.

Reacties