Meerdere doden en gewonden door aardbeving in Afghanistan
De aardbeving in het noorden van Afghanistan heeft zeker twintig mensen het leven gekost. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Tot nu toe zijn ook ongeveer 320 gewonden geteld. De verwachting is dat het aantal doden en gewonden nog verder zal oplopen. De aardbeving nabij de Afghaanse stad Mazar-i-Sharif in de nacht van zondag op maandag (plaatselijke tijd) had een kracht van 6,3, meldde het Amerikaanse geologische instituut USGS.
De beving vond plaats op een diepte van 28 kilometer in de omgeving van de plaats Choelm, niet ver van Mazar-i-Sharif. Hier renden mensen de straat op, uit angst dat hun huizen zouden instorten. Een journalist zag dat ook de beroemde Blauwe Moskee in Mazar-i-Sharif schade heeft opgelopen. Er waren stukken afgebroken van het eeuwenoude gebedshuis, met name van een van de minaretten.
De schokken waren ook voelbaar in de zuidelijker gelegen hoofdstad Kabul. Afghanistan is bijzonder kwetsbaar voor aardbevingen, omdat het land op het snijpunt ligt van twee grote actieve breuklijnen. Door de slechte infrastructuur in het land kan het na natuurgeweld soms dagen duren voordat in afgelegen dorpen de schade kan worden bekeken.
Sinds de fundamentalistische Taliban in 2021 de macht overnamen in Afghanistan, is het land herhaaldelijk getroffen door aardbevingen. Ongeveer twee maanden geleden kwamen daardoor meer dan 2200 mensen om het leven. Het geïsoleerde land kan ondertussen rekenen op minder hulp vanuit het buitenland en kampt met tal van andere problemen, zoals droogte en het terugsturen van miljoenen Afghanen door buurlanden.
ANP