Verdachte zorgcentrum Oirschot ook verdacht van tweede sterfgeval
De 26-jarige man die is aangehouden in een onderzoek naar de dood van een bewoner van woonzorgcentrum Joris Zorg in Oirschot wordt ook verdacht van betrokkenheid bij het overlijden van een tweede persoon. Ook deze persoon was een bewoner van het zorgcentrum, meldt het Openbaar Ministerie (OM).
Volgens het OM rezen er na het overlijden van een hoogbejaarde man in de zorginstelling vorige week vragen over de omstandigheden en de doodsoorzaak. Uit onderzoek blijkt dat „de aangehouden man mogelijk een rol heeft gespeeld” bij de dood. In het onderzoek kwam ook een tweede sterfgeval naar voren „waarmee de verdachte in verband wordt gebracht”. Ook hierbij gaat het om een hoogbejaarde man.
De verdachte was werkzaam in het woonzorgcentrum, meldt het OM. „Het woonzorgcentrum verleent alle medewerking aan het onderzoek.”
De Bondgenoten
Het politieonderzoek naar wat er precies is gebeurd, gaat volgens het OM „onverminderd door”. De verdachte werd woensdag voorgeleid bij de rechter-commissaris, die besloot de man veertien dagen langer in voorarrest te houden.
Eerder meldde De Telegraaf dat de verdachte een van de eerste deelnemers was van het populaire tv-programma De Bondgenoten. Volgens bronnen van de krant werkt de man, naast een carrière als acteur, ook als verzorgende met dementerende patiënten.
ANP