Erik Jonk
Erik Jonk Binnenland 17 aug 2026, 
Leestijd: 1 minuut

Personal trainer gaat in op Donny Roelvink die zijn vriendin niet met een man laat sporten: ‘Vanuit zijn geloof normaal’

Donny Roelvink heeft zich de afgelopen dagen heel wat (meningen) op de hals gehaald met een uitspraak over de rolverdeling tussen mannen en vrouwen. Zijn eigen vriendin in dit geval: zij mag van Roelvink niet met een mannelijke personal trainer sporten. De Telegraaf sprak een personal trainer over de uitspraak.

Donny Roelvink bekeerde zich in 2024 tot de islam. De zoon van Dries Roelvink vindt dat mannen die wel accepteren dat hun vrouw met een man sport, ‘niet echt man’ zijn. Onlangs liet Roelvink zich ook kritisch uit over mensen die Pride Amsterdam bezochten. De man die genas van teelbalkanker noemde die mensen ‘gekken’.

Over sportmening Donny Roelvink: ‘Het kan me niks schelen wat die gozer zegt’

De Telegraaf vroeg enkele amateursporters wat zij ervan vinden dat vrouwen met een man sporten. Je hoort ze in de video hierboven. „Ik sport zelf met een man”, zegt een dame op straat. „Die heb ik overigens niet uitgezocht, omdat hij een man is.” Een ander op een bankje bij een sportschool: „Het kan me nu helemaal niks schelen wat die gozer zegt.”

Donny Roelvink
Donny Roelvink. Foto: ANP / Robin Utrecht

Personal trainer gaat in op uitspraak Donny Roelvink

Personal trainer Joep Bas komt ook aan het woord over Donny Roelvink. Bas traint zelf vrouwen en begrijpt het standpunt van Donny Roelvink vanuit zijn geloof, de islam. „Daar is het volkomen normaal dat het fysieke en intieme contact zoveel mogelijk vermeden wordt, uit respect en terughoudendheid. Ik vind het geen gekke uitspraak. Het is dat ik er anders naar kijk vanuit mijn geloof. Ik kan een vrouw wel begeleiden, omdat ik het op een professionele manier benader. En omdat ik iemand kan helpen, omdat ik de kennis heb.”

Dit zijn de best gelezen artikelen van dit moment:

Foutje gezien? Mail ons. Wij zijn je dankbaar.

Erik Jonk
Geschreven door Erik Jonk

Na vwo en een niet voltooide hbo-opleiding, leerde Erik (1968) de journalistiek - regionaal en bij een persbureau - in de praktijk. Aan Metro is Erik Jonk nu al ruim 20 jaar verbonden. Voor Metronieuws.nl ligt zijn hart - hij was namens Metro jurylid voor de Musical Awards - bij entertainment en persoonlijke verhalen. Hij is onder meer verantwoordelijk voor tv-rubriek Blik op de Buis, filmrecensies en het tweewekelijkse Jong & Ondernemend.

Reacties