iDEAL wordt Wero: Fraudehelpdesk ziet 100 nepmails per dag en waarschuwt voor terugbetaaltruc
Wie een mail over de overgang van iDEAL naar Wero krijgt, moet extra opletten. Fraudeurs beloven consumenten geld terug en proberen zo persoonsgegevens buit te maken. De Fraudehelpdesk ontving op het hoogtepunt 100 meldingen per dag, meldt De Telegraaf.
De Fraudehelpdesk waarschuwt consumenten daarom extra alert te zijn en niet zomaar op links in zulke berichten te klikken.
Zo herken je de neppe iDEAL-Wero-mail over een terugbetaling
iDEAL wordt vanaf dit jaar omgedoopt naar iDEAL | Wero, als eerste stap in de geleidelijke overgang naar Wero. Dat is de Europese digitale portemonnee.
Waar je dan precies op moet letten? In de nepmail staat dat het onlinebetalingssysteem onlangs zijn transacties en administratie ’ter voorbereiding op deze overgang’ heeft gecontroleerd. „Tijdens deze uitgebreide controle hebben wij vastgesteld dat er nog een terugbetaling van Worldpay B.V. voor u openstaat”, aldus het nepbericht.
In de nepmail staat een link waarmee ontvangers hun verificatie deze week zouden moeten afronden. Uiterlijk de volgende werkdag zouden ze hun geld terugkrijgen. De Fraudehelpdesk laat weten dat de nepmail bij de organisatie is gemeld en adviseert ontvangers de mail te verwijderen.
Fraudehelpdesk kreeg tot 100 meldingen over iDEAL-Wero-nepmails per dag
De Fraudehelpdesk ontving begin dit jaar dagelijks enkele van zulke mails, maar op het hoogtepunt in juli waren dat er zelfs honderd per dag. De organisatie waarschuwt daarom Nederlanders voor de valse e-mail die zogenaamd van iDEAL-WeroNL afkomstig is, maar dat dus niet is.
Maar deze mail is wellicht nog niet de enige variant: iDEAL meldt dat momenteel meerdere phishingcampagnes actief zijn, waarbij fraudeurs zich voordoen als iDEAL of als onderdeel van de overgang.
Ze stellen daarom duidelijk: „iDEAL vraagt u nooit per e-mail om persoonsgegevens te bevestigen, een verificatie te starten of software te activeren”, benadrukt de organisatie.
Dit zijn de best gelezen artikelen van dit moment:
- De Beleggingsrekening van Aart (58): ‘Ik heb vrijwel alles dat ik heb verdiend, belegd’
- Herfstvakantie start met files: op deze wegen wordt het extra druk
- Christa Pike kan week na mislukte executie weer lopen: ‘Redelijk bij de les’
- 2 op de 3 automobilisten veranderen rijgedrag door dure benzine: vooral deze groep laat auto staan
- Annemarie van Gaal ziet oplossing voor het woningtekort: ‘Zet Nederlanders die kúnnen werken aan het werk’
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.metronieuws.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F04%2FIMG_5681-kopie.jpg)