Redactie
Redactie Binnenland 17 mei 2026, 
Leestijd: 1 minuut

Groep wadlopers gered van het wad bij Ameland

Een groep van 28 wadlopers en vier gidsen is zondagochtend veilig aan land gebracht nadat ze op het wad bij Ameland in de problemen waren gekomen. Rond 08.30 uur zijn de laatste acht mensen aan boord van een reddingsboot gebracht en naar Ameland gevaren.

De groep had een hulpvraag uitgestuurd omdat ze onderkoelingsverschijnselen vertoonden, aldus de veiligheidsregio. Het Kustwachtcentrum zette rond 06.45 uur een grote hulpactie op touw, met meerdere reddingsboten, een helikopter en particuliere boten. Voor de zekerheid waren op het eiland onder meer ambulancemedewerkers en huisartsen gealarmeerd.

Op Ameland konden de mensen warm douchen en kregen ze droge kleding.

Foutje gezien? Mail ons. Wij zijn je dankbaar.

ANP

Redactie
Geschreven door Redactie

Metro, waar verhalen nieuws maken. Toegankelijk, mensgericht en verrassend. We inspireren, informeren en prikkelen maandelijks miljoenen lezers.

Reacties