PvdA wil begraafplaats voor moslims in Rotterdam
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.metronieuws.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F07%2Fc24b55b76e6dd5a21847fa8be2a5b24d-1469784709.jpg)
De PvdA Rotterdam wil een begraafplaats voor moslims in de stad. De partij heeft het stadsbestuur verzocht onderzoek te doen naar de mogelijkheid om zo’n begraafplaats te realiseren. „Veel moslims zien Rotterdam als hun stad en Nederland als hun land en willen daarom graag hier begraven worden. Er zijn echter weinig begraafplaatsen en voorzieningen voor een islamitische uitvaart”, aldus raadslid Fatima Talbi.
Lees ook: Politiekorps betaalt uitvaart eenzame oud-collega
De PvdA zegt steeds meer signalen te ontvangen dat er behoefte is aan islamitische uitvaarten in Rotterdam. Talbi: „Wij zijn benaderd door meerdere mensen met verschillende achtergronden, maar met een gezamenlijk gemis, namelijk de middelen voor een islamitische uitvaart.”
Bij een islamtische uitvaart wordt met veel rituelen rekening gehouden. Zo ligt de overledene bijvoorbeeld bij voorkeur zonder kist, op de rechterzij met het aangezicht in de richting van Mekka.