Bokito heeft een zoon!
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.metronieuws.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2015%2F04%2F8f3ae6423c18f1d4e678ad5f07da017e-1429872698.jpg)
De beroemde Rotterdamse gorilla Bokito heeft een zoon gekregen. Het jonkie is enkele dagen geleden geboren en drinkt goed, zo laat de woordvoerder van Diergaarde Blijdorp weten. Zijn naam is Thabo.
Bokito zorgt er goed voor dat de broers en zussen van de kleine Thabo het kleine gorillaatje met rust laten.
Lees ook: Meisje trommelt op borstkas, gorilla valt aan
Jaloerse zus
„Ze vinden het reuze interessant. Maar Thabo heeft ook een klein zusje, Tonka. Die krijgt nu ineens een stuk minder aandacht van haar moeder. Dat vindt Tonka natuurlijk niet leuk.”
Bokito houdt de wacht
De grote Bokito moet er voor zorgen dat hij zijn gorillakids in het gareel houdt. „Dat doet hij goed”, aldus de woordvoerder.
De ook nog jonge Tonka krijgt nu wat meer aandacht van haar oudere zus Thirza. „Zij gedraagt zich nu als haar tante.’’
Apenharem
De moeder van Bokito heet Tamani. Maar Tamani is niet de enige vrouw van Bokito. Hij heeft er namelijk nog drie. Bij zijn vier vrouwen heeft de grote harige aap in totaal vijf dochters en drie zonen. Al is hij van één zoon niet de biologische vader.
Baby voor iedereen te zien
Het kleine babygorillaatje eet nog niet maar blijft voorlopig zogen bij zijn moeder. Hij slaapt veel en ligt tegen haar aan. De hele familie is vanaf vandaag voor iedereen te zien in de dierentuin.