Astrid Ottens
Astrid Ottens Nieuws 6 jan 2015
Leestijd: 1 minuut

Koenders: Intimidatie journalisten onacceptabel

Minister Bert Koenders (Buitenlandse Zaken) heeft Turkse ambassadeurs en bewindslieden vandaag voorgehouden dat intimidatie van journalisten onaanvaardbaar is.

Lees ook: Nederlandse journalist opgepakt in Turkije

Bij zijn bezoek aan Turkije verwees hij naar de aanhouding van de Nederlandse journaliste Frederike Geerdink, die op verdenking van terroristische propaganda enkele uren werd vastgehouden in de Turks-Koerdische stad Diyarbakir. Ze werd later vandaag op vrije voeten gesteld.

Lees ook: Nederlandse journalist in Turkije weer vrijgelaten

Koenders zei daarover onder meer: ‘’Ik heb persoonlijk bij de autoriteiten aangedrongen op aandacht voor haar zaak. Dat Geerdink weer op vrije voeten is, is goed nieuws, maar de persvrijheid in Turkije zal een belangrijk aandachtspunt blijven voor Nederland en de Europese Unie. Intimidatie van journalisten is onacceptabel.”

Foutje gezien? Mail ons. Wij zijn je dankbaar.

Het beste van Metro in je inbox 🌐

Meld je aan voor onze nieuwsbrief en ontvang twee keer per week een selectie van onze mooiste verhalen.

Reageer op artikel:
Koenders: Intimidatie journalisten onacceptabel
Sluiten