Mirthe Diemel
Mirthe Diemel De Beleggingsrekening van... 26 aug 2026, 
Leestijd: 5 minuten

De Beleggingsrekening van Christina (32): ‘We hebben inmiddels 60K ingelegd’

Van crypto tot ETF: in De Beleggingsrekening van… vragen we elke week een Metro-lezer naar zijn of haar beleggingsportefeuille. Wat zit erin, waarom juist dat en wat heeft het tot nu toe opgeleverd? Deze week: Christina (32), die uitsluitend in hoogdividend-aandelen belegt en hoopt dat ze voor haar veertigste kan stoppen met werken – of in elk geval die mogelijkheid heeft.

Naam: Christina (32)
Beroep: financieel administratief medewerker (32 uur in loondienst). „Daarnaast heb ik mijn eigen bedrijf waarin ik anderen leer om te beleggen in hoogdividend-aandelen.”
Netto-inkomen
2850 euro uit loondienst, uit eigen bedrijf nog geen uitkering
Maandelijkse inleg:
400 euro
Rendement tot dusver: 
52 procent groei in werkkapitaal („dus geld dat voor jou ‘aan het werk is’”) / gemiddeld 1000 euro per maand aan netto dividendinkomsten

De Beleggingsrekening van Christina

Waarom ben je gaan beleggen?

„Vanuit mijn financiële opleidingen wist ik altijd al dat beleggen meer kon opleveren dan sparen. Ik had er alleen nooit de rust en de tijd voor genomen om het mezelf eigen te maken. Totdat ik na de geboorte van onze eerste dochter nog met verlof thuiszat en ik me verveelde. Ik miste de uitdaging die ik van mijn werk kreeg en besloot op dat moment te gaan beleggen. Mijn man en ik stelden een doel, namelijk 10.000 euro netto aan dividend per maand.

Op die manier kunnen we beiden stoppen met werken én blijft er nog iets extra’s over, zodat we met die vrije tijd ook wat leuks kunnen doen. Ik hoop dat voor m’n veertigste te bereiken. Dat is over acht jaar. Daarnaast wil ik onze twee dochters (3 en 5 jaar) graag een financieel betere start geven dan dat ik zelf had. Zeker nu alles in het leven duurder wordt en het steeds moeilijker wordt om de huizenmarkt op te komen.”

Hoeveel geld steek je in het beleggen?

„We hebben inmiddels zo’n 60.000 euro ingelegd en leggen maandelijks 400 euro in. Ik overweeg om dat op korte termijn te verhogen naar 500 euro per maand.”

Wat voor soort aandelen heb je, of waar beleg je in?

„Ik beleg uitsluitend nog in aandelen die een hoog dividend uitkeren, dus denk aan een jaarlijks dividendrendement van minimaal 7 tot 12 procent. Gemiddeld zit ik rond de 15 procent, maar dan wordt het al wel wat risicovoller. Beleggen in hoogdividend-aandelen doe je met als doel inkomen te ontvangen uit je beleggingen, zonder daarvoor je aandelen te moeten verkopen. Dat wordt ook wel income investing genoemd. Ik vergelijk het altijd met een fruitboom. Ieder jaar pluk je de appels (het dividend), maar de boom (je portefeuille) blijft bestaan en geeft weer nieuwe appels.

Dat verschilt van beleggen in ETFs of groeiaandelen. Dan leg je geld in met het idee dat het na lange tijd meer waard is. Daarna moet je (een deel van) je beleggingen verkopen om ervan te kunnen leven. Maar wat als er dan net een wereldwijde crisis is, zoals Covid of een oorlog, en de waarde van je beleggingen dan flink gedaald is? Bij hoogdividendbeleggen daalt de waarde van mijn beleggingen natuurlijk ook bij zulke gebeurtenissen, maar het dividend blijft wel gewoon doorlopen. Op dit moment krijgen we gemiddeld 1000 euro per maand netto aan dividend uitgekeerd. Nu herbeleggen we nog alles, maar zodra we op die 10.000 euro netto zitten, willen we dat waarschijnlijk wel gaan opnemen.”

Hoe vind je het om te beleggen? Spannend, of juist ‘go with the flow’?

„Ik vind het echt heerlijk. Ik herinner me nog hoe het voelde om m’n eerste dividend te ontvangen. Dat was 43 eurocent in de eerste maand. Het voelde verslavend. Ik kijk nu ook altijd uit naar het einde van de maand, omdat ik dan kan zien hoeveel dividend we deze maand hebben ontvangen. En ondanks dat beleggen risico’s met zich meebrengt, zeker als je niet goed onderzoek doet naar de bedrijven waarin je belegt, voelt hoogdividendbeleggen ook veilig.

De wetenschap dat we dus gemiddeld 1000 euro per maand netto aan dividend ontvangen, geeft rust. Als er iets gebeurt waardoor ons inkomen (tijdelijk) minder wordt, weten we dat we kunnen terugvallen op dit maandelijkse inkomen. Dat gevoel van veiligheid gaf mij ook het vertrouwen om mijn vorige baan, waar ik steeds ongelukkiger werd, op te zeggen, zonder dat ik zicht had op nieuw werk.”

Ben je weleens bang dat de boel instort?

„Nee, wat betreft grote wereldwijde beurscrashes is historisch gebleken dat als je voor de lange termijn belegt, je er altijd weer sterker uitkomt. Ik laat me er verder niet door leiden. Er zijn veel mensen die zeggen dat er een crash komt. Ja, maar wanneer dan? Dat wordt al zo lang gezegd. En ja, we gaan het vast en zeker nog wel een aantal keer meemaken, maar wanneer en wat de impact daarvan is, weet niemand. Het houdt me zeker niet tegen.”

„O, zeker. Hoogdividendbeleggen is sowieso wat instabieler dan beleggen in wereldwijd gespreide indexfondsen, maar we houden juist van een roodgekleurde portefeuille. Ik zie dalingen eerder als koopkansen. Als je beleggingen in de min staan, kun je bijkopen en daardoor je dividendrendement verhogen. Andersom is ook leuk. Ik verkoop actief met winst en herbeleg dan alles (inleg + winst) in een ander aandeel. Op die manier groeit de sneeuwbal nog harder. Je kunt ook Buy & Hold beleggen in hoogdividend-aandelen – dat is niet verplicht, maar je kunt er de boel wel mee versnellen.”

Wat hoop je voor de toekomst, qua beleggen? Heb je een bepaald doel?

„Die 10.000 euro netto per maand om samen een keuze te hebben, en niet meer afhankelijk te zijn van onze banen in loondienst. Geen idee of we ook echt gaan stoppen met werken, want we vinden ons werk allebei leuk, maar het gaat om het hebben van een keuze. Ik denk dat ik mij meer op mijn eigen bedrijf ga richten. Ik wil nóg meer mensen leren hoe je een passief inkomen uit dividend opbouwt. Want dat gevoel van veiligheid en financiële rust gun ik iedereen.”

Zou je het anderen aanbevelen? Of wat is jouw tip?

„Absoluut! Of wil je altijd afhankelijk zijn van je baan in loondienst en werken tot je pensioen? Begin met het lezen van boeken over beleggen in hoogdividend-aandelen of zoek informatie op via het internet. Maak een strategie, zodat je niet gaat handelen met emotie. Wed niet op één paard en leg een brede spreiding aan. Hoogdividendbeleggen kan overweldigend zijn in het begin, dus zoek hulp als je door de bomen het bos niet meer ziet. Daarnaast kun je mijn ervaringen volgen via m’n Instagramaccount.”

Wil je meer edities van De Beleggingsrekening lezen? Deze vielen in de smaak bij onze lezers:

Foutje gezien? Mail ons. Wij zijn je dankbaar.

Mirthe Diemel
Geschreven door Mirthe Diemel

Liep honderd jaar geleden al stage bij Metro en is met tussenpozen altijd blijven hangen. Maakt nu wekelijks een aflevering voor Metro’s rubriek Opgebiecht, De Spaarrekening van... en Geld maakt (niet) gelukkig. Schrijft daarnaast ook graag human-interest verhalen en portrettenseries; zolang het maar persoonlijk is. Maar kan ook met net zoveel liefde een informatief artikel maken over de meest uiteenlopende onderwerpen – van rugpijn tot aan feiten over mayonaise.

Reacties