Zin in een glaasje wijn of andere borrel? Dat wordt lastig door staking bij deze drankenzaak
Zin in een fles wijn of sterke drank voor het weekend? Dan kun je vandaag weleens misgrijpen. Zo’n vijftig winkels van Gall & Gall blijven naar verwachting dicht omdat medewerkers opnieuw het werk neerleggen. De staking is gemeld door vakbond FNV.
De actie is het gevolg van onvrede over het cao-eindbod van de slijterijketen. Vooral in de regio’s Rotterdam, Amsterdam en Eindhoven worden veel gesloten filialen verwacht.
Opnieuw staking na vastgelopen overleg
Het is niet de eerste keer dat klanten worden geconfronteerd met dichte deuren. Vorige week vrijdag bleven volgens FNV al veertig winkels gesloten door een eerdere stakingsdag.
Die actie volgde nadat een ultimatum van de vakbond verliep zonder dat er een nieuw voorstel van Gall & Gall kwam. Sindsdien is er volgens FNV weinig veranderd aan de onderhandelingstafel.
Loonbod en zondagstoeslag zorgen voor spanning
Gall & Gall biedt medewerkers in het eindbod onder meer een loonsverhoging van in totaal 3 procent. Volgens de vakbond is dat onvoldoende om de koopkracht van werknemers op peil te houden.
Ook de plannen rond de zondagstoeslag zorgen voor flinke discussie. Het bedrijf wil die toeslag voor nieuwe medewerkers halveren. Daardoor zouden werknemers er onder de streep nauwelijks op vooruitgaan, stelt FNV.
FNV-bestuurder Jethro Warbroek spreekt van „groeiende onvrede” onder personeel. Volgens hem voelen medewerkers zich niet gehoord door de directie, terwijl zij juist duidelijk maken dat de situatie serieus is.
Ruimte voor overleg
Volgens Gall & Gall is er nog altijd ruimte voor overleg. Een woordvoerder benadrukt dat het voorstel over de zondagstoeslag alleen geldt voor nieuwe medewerkers en dat bestaande afspraken de komende drie jaar gelijk blijven voor huidige werknemers.
Bij Gall & Gall werken zo’n 1800 mensen in ongeveer zeshonderd winkels door het hele land. Of klanten de komende tijd weer gewoon terechtkunnen voor een borrel of wijntje, hangt af van de uitkomst van nieuwe onderhandelingen.
Dit zijn de best gelezen artikelen van dit moment:
- De Beleggingsrekening van Aart (58): ‘Ik heb vrijwel alles dat ik heb verdiend, belegd’
- Herfstvakantie start met files: op deze wegen wordt het extra druk
- Christa Pike kan week na mislukte executie weer lopen: ‘Redelijk bij de les’
- 2 op de 3 automobilisten veranderen rijgedrag door dure benzine: vooral deze groep laat auto staan
- Annemarie van Gaal ziet oplossing voor het woningtekort: ‘Zet Nederlanders die kúnnen werken aan het werk’
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.metronieuws.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F11%2FSchermafbeelding-2022-11-04-om-14.58.43.png)