Freek Rikkerink over leven met ongeneeslijke kanker: ‘Ik heb zeker geen berusting’
Nadat Freek Rikkerink (33) vorig jaar te horen kreeg dat hij ongeneeslijk ziek is, is hij zich volop gaan verdiepen in voeding en de invloed van emoties op zijn ziekte. Ook vindt hij veel houvast in de verhalen van andere mensen met kanker, vertelt hij in de Cor Potcast.
Nadat hij zijn kankerdiagnose met Nederland deelde, werd hij overspoeld met steunbetuigingen. „Kanker is iets wat heel veel mensen treft, helaas. Ik denk dat het ook heel erg voelbaar is voor mensen.” Toch probeert Freek zijn emoties op het podium niet de overhand te laten nemen. „Ik wil niet die wiskundeleraar worden die voor de klas instort.”
Belangrijke switch voor Suzan en Freek
Hij vertelt dat hij en Suzan allebei heel anders met zijn diagnose omgaan. „Zij voelt wel meer. (…) Ik ben meer van de ratio en zij meer van het gevoel.” De eerste week na het nieuws was Freek intens verdrietig en stond zijn leven in het teken van rouwverwerking. Daarna ging er een knop om. „Toen had ik zoiets: wat kan ik wél doen? Toen ben ik heel veel boeken gaan lezen en video’s gaan kijken van mensen die op een ongelooflijke manier genezen zijn.”
Sindsdien verdiept hij zich onder meer in voeding en de invloed van emoties. „Er is een hele hoop dat vaak wordt weggezet als alternatieve wereld.” Terwijl Freek zoveel mogelijk informatie probeerde te verzamelen, stortte Suzan zich op de babykamer. „Dat is haar copingmechanisme.”
Freek over ziekte: ‘Vooral niet vechten’
Daarnaast haalt Freek veel uit de verhalen van lotgenoten. Dat heeft hem volgens eigen zeggen tot een belangrijk inzicht gebracht. „Het belangrijkste wat ik geleerd heb, is misschien wel dat er geen label te plakken is op een kankerpatiënt.”
Hoewel hij stadium 4 longkanker heeft en de ziekte is uitgezaaid, benadrukt hij dat iedere patiënt en ieder ziekteverloop anders is. Zelf voelt hij zich op dit moment niet ongeneeslijk ziek en probeert hij zijn situatie ook niet als een ‘strijd’ te zien. „Ik heb geleerd dat je vooral niet moet gaan vechten, omdat je dan in een constante worsteling komt met het leven. Ik heb ook zeker geen berusting. Wat kan ik dan wél doen om bij die 1 procent te horen?”
In het nu leven
Juist de succesverhalen van andere mensen met kanker geven hem hoop. „Daar put ik wel veel kracht uit.” Freek wil weten wat die mensen precies hebben gedaan en welke lessen hij daaruit kan halen. Ook probeert hij veel meer in het moment te leven. Hij schuift zelden nog dingen voor zich uit. „Als je iets nu vet vindt, laten we het nu doen.”
Freek Rikkerink deelt update over zijn gezondheid: ‘Ik voel mij fit’
Dit zijn de best gelezen artikelen van dit moment:
- Onderzoek naar supermarktprijzen: bij deze supermarkt ben je tot 28 procent goedkoper uit dan bij concurrenten
- Ellen (34) verloor één van haar tweelingdochters: ‘Eentje in de maxicosi, de ander in een uitvaartmandje’
- NVM: huizenprijzen stijgen tot 8,3 procent, maar in deze 4 regio’s worden woningen juist goedkoper
- Belastingdienst waarschuwt: veel Nederlanders lopen tot 800 euro aan belastinggeld mis
- Floor Jansen breekt met metalband Nightwish: ‘Beslissing is noodzakelijk’
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.metronieuws.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F04%2FWhatsApp-Image-2025-04-18-at-14.41.51-e1744981441756.jpeg)