Cassandra Oostrom
Cassandra Oostrom Entertainment 21 jul 2025
Leestijd: 2 minuten

Hans Klok ontsnapt aan erger met zwaard in show (bij Metro ging het veel beter)

Het scheelde niet veel of het was echt foute boel geweest: illusionist Hans Klok heeft „veel geluk gehad” toen hij gistermiddag tijdens een optreden in Scheveningen in zijn arm werd geraakt door een sabel.

Het wapen ging dwars door de arm van Klok heen, bevestigt zijn woordvoerder. Daarbij werd (gelukkig) geen spier of zenuw geraakt. Klok had een engeltje op zijn schouder.

In verband met zijn show Hans Klok & Friends zocht Metro hem op voor de rubriek De Week Van. Daarbij deed hij natúúrlijk ook een truc en dat ging helemaal prima (je ziet de video hierboven). Toegegeven: het lijkt in de verste verte niet op de zwaard-act.

Klok vindt act altijd al een beetje eng 

Na het incident werd Klok backstage verbonden en maakte hij de show af. Na afloop werd hij met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

Volgens de illusionist gebeurde het incident richting het einde van de show. „Ik vind die act altijd een beetje eng”, aldus Klok tegen persbureau ANP. „Je moet wel je kop erbij houden.”

Tijdens de truc zit Klok geketend in een doos waar sabels doorheen gaan. Plots ging het daar mis. „Ineens denk ik: ‘Er zit een zwaard door mijn arm, ik kan niet meer bewegen’. Iemand anders die ook op het podium stond, zag dat er bloed aan het zwaard zat.”

Soms niet meer bewust van de gevaren 

Na 46 jaar in het vak vergeet Klok soms de gevaren, geeft de illusionist toe. Bij de truc zijn ook deelnemers uit het publiek betrokken. „Maar ik heb het aan niemand anders te danken dan mijzelf.”

In onderstaande video zie je dat Metro een rondleiding krijgt in het kader van de nieuwe show van Hans Klok:

‘Gewoon’ weer op het podium 

Vrijdag staat de illusionist in Den Haag opnieuw op het podium met de show Hans Klok & Friends. Volgens zijn woordvoerder gaat die show gewoon door. Daarbij gaat hij ook de truc met de sabels weer opvoeren. „Het incident laat zien dat het vak niet zonder risico’s is. Maar het was gewoon een menselijke fout.”

De illusionist had begin dit jaar ook een aanvaring met Bridget Maasland.

Ex-treem gênant: ‘Hij dronk elke ochtend als vast ochtendritueel drie blikjes energy drink’

Mysterie rond verdwenen koffers: wat gebeurt ermee en wat zijn je rechten?

Foutje gezien? Mail ons. Wij zijn je dankbaar.

Cassandra Oostrom
Geschreven door Cassandra Oostrom

Cassandra heeft Journalistiek gestudeerd en spendeert graag tijd aan het lezen van andermans schrijfwerk, van fictie tot autobiografieën. Daarnaast is ze altijd al geïnteresseerd geweest in de wereld en maatschappelijke onderwerpen. Die twee passies combineert ze graag met haar liefde voor reizen.

Reacties