Robin van Persie verlengt niet zijn contract, dat nog een jaar doorloopt, bij Arsenal. De club gaat er vanuit dat Van Persie zijn verplichtingen nakomt.
Op zijn website richt Van Persie zich tot de Arsenal-fans, bij wie de dreun hard aankomt. Toch richt niet iedereen zijn woede op de Nederlander, veel fans vinden ook dat het bestuur nalatig is.
“Eerder had ik een afspraak met Wenger en Gazidis (algemeen directeur, red.)”, luidt een passage in de open brief op de officiële website van de voetballer. “We spraken over de te volgen strategie en het toekomstige beleid. Geld of contract kwamen niet ter sprake, aangezien dat mijn prioriteit niet heeft. Persoonlijk had ik een uitstekend seizoen, maar ik wil prijzen winnen met Arsenal. Helaas werd me tijdens het gesprek duidelijk dat we verschillen in inzicht hoe we dat moeten bereiken. Ik heb er lang over nagedacht, ik verleng mijn contract niet.”
Van Persie zegt dat er verdere gesprekken gepland staan als Gazidis terug is van vakantie. Saillant detail: Van Persie wordt bijgestaan door Darren Dein, zoon van voormalig Arsenal-eigenaar David die in 2007 werd weggewerkt. Dein jr. heeft verschillende Arsenal-spelers in ‘zijn stal’ en stond in het verleden ook Henry, Fabregas, Adebayor en Clichy bij. Toevallig spelers die er allen voor kozen om hun loopbaan elders voort te zetten. Engelse media linken Van Persie aan City. Van Persie zou dan de vijfde Arsenal-speler in drie jaar zijn die deze overstap maakt.
Televisie-analist en oud-prof Jan van Halst is toch enigszins verbaasd dat Van Persie zijn contract bij Arsenal niet verlengd: “Hij is daar de grote meneer om wie alles draait. Ik geloof Van Persie wel als hij zegt dat hij niet voor het geld kiest. Hij heeft diverse gesprekken met de club gevoerd. Waarom zou je dat doen, er tijd en energie insteken als je weet dat je elders meer kunt verdienen? Kennelijk heeft Arsenal hem er niet van kunnen overtuigen dat zij de weg naar boven weer inslaan. Ze hebben weliswaar Podolski en Giroud gehaald, maar het is altijd afwachten hoe dat uitpakt.
De valkuil is natuurlijk wel dat Van Persie straks bij een team komt dat waarschijnlijk niet op hem is afgestemd. Ik denk dat daar ook de uitdaging voor hem ligt, naast het willen winnen van prijzen. Hij wil zich bewijzen in een andere omgeving, uit de comfortzone komen. City wordt genoemd als nieuwe club, maar ik vind hem daar niet passen. Maar dat is natuurlijk ook gewenning, aangezien Van Persie acht jaar bij Arsenal heeft gezeten.
Ik zou hem graag in een andere competitie zien. Ik denk dat Spanje uitstekend bij een technische speler als Van Persie past. Barcelona zou perfect zijn en ik zie dat eigenlijk ook wel gebeuren. Nu duidelijk is dat hij vrij is, komt de machine op gang.”











