Jouw beroep is jaloersmakend?
Als ik naar Bali wil verhuizen, kan dat. Ik heb een goedlopende webwinkel, Hip voor de Heb, met kleding en accessoires voor vrouwen. Ik kan Hipvoordeheb.nl ook op afstand runnen en verdien er best veel geld mee.

Wat is je omzet?
Dat zeg ik niet, maar het komt voor dat ik binnen een uur dertig bestellingen binnenkrijg.

Richard Branson inspireert je…
Wat me vooral aanspreekt, is zijn lef. En hij is vernieuwend. Hij zet enorme projecten op en doet dingen die nog nooit zijn gedaan. Dat hij serieuze plannen voor een hotel in de ruimte heeft, vind ik cool. Verder investeert hij veel in goede doelen.

Jij hebt ook lef?
Terwijl m’n vriendinnen met school, jongens en feestjes bezig waren, startte ik m’n webwinkel. Ik was 16 en ging met mijn ouders naar de rechtbank om toestemming te vragen voor een eigen onderneming. Dat moet als je minderjarig bent. Vanaf m’n veertiende was ik al aan het handelen. Ik sloeg spullen in op eBay, liet ze naar Nederland verschepen en verkocht ze met winst door via Marktplaats. Het ging om tassen, sjaals: dat soort dingen. Elke dag was ik er wel een paar uur mee bezig. Ik heb tijdens mijn middelbare schoolperiode veel gespijbeld voor mijn werk.

Wat vond je school daarvan?
Als het aan mijn afdelingshoofd van de havo had gelegen, was m’n webwinkel niets geworden. Toen ik in 2008 een ondernemersprijs won, zei hij: “Ik wil niet dat je naar de uitreiking gaat”. Maar ik ging gewoon. Als je aan topsport doet, krijg je vaak vrij, maar als je een eigen bedrijf hebt niet. Waarom eigenlijk? Ik heb meer geleerd van het runnen van m’n eigen bedrijf dan op school.

Heb je mensen in dienst?
Ik werk alleen met freelancers. Dat doe ik bewust. Als ik morgen op vakantie wil, moet dat kunnen.

Je studeert…
Ik werk fulltime en daarnaast studeer ik Commerciële Economie. Ik ben meer bezig met m’n bedrijf dan met m’n studie. Tot een half jaar geleden pakte ik de bestellingen nog zelf in. Dan ging ik na of tijdens schooltijd snel naar kantoor om de inpakhulpen te helpen. En maar hopen dat ik met de bestellingen op tijd bij het postkantoor was...Tegenwoordig verstuurt een distributiecentrum alle bestellingen die binnenkomen. De rest blijf ik wel zelf doen: marketing, klantenservice, de website aanpassen, de inkoop. De meeste kleding en accessoires koop ik bij merken in Nederland en een keer in de twee maanden ga ik naar het buitenland. Meestal naar Frankrijk. Maar ik ben ook wel eens voor m’n werk in China en Indonesië geweest.

Hoe zie je de toekomst voor je?
Over een jaar, als m’n studie is afgerond, wil ik me ook richten op Duitsland, Engeland en Frankrijk. Tot die tijd wil ik in Nederland verder groeien. En in het voorjaar breng ik een schoolboek uit, een handboek ondernemen voor vmbo, mbo en havo.

Wat moet je voor je werk laten?
M’n vriendinnen zitten bij een studentenvereniging, ik niet. Maar als ze vrijdagavond stappen, ga ik wel mee.

Kun je je werk dan loslaten?
Ik kijk tijdens het uitgaan wel eens op m’n telefoon, maar niet te vaak. Even snel kijken hoe veel bestellingen er zijn binnengekomen.

Wil je net als Branson vernieuwend zijn?
M’n schoolboek is wel vernieuwend. Maar eerlijk gezegd zit het creatieve niet zo in me, ik denk vooral heel commercieel. Als ik Branson ooit mag ontmoeten, wil ik het daar met hem over hebben.