De basketballers van de Verenigde Staten en Spanje strijden zondag net als vier jaar geleden om olympisch goud. Het Amerikaanse dreamteam bereikte de finale door een 109-83 zege op Argentinië. Spanje knokte zich met 67-59 langs Rusland. Vier jaar geleden trok de VS in een spectaculaire finale met 118-107 aan het langste eind.
De achterstand van Argentinië was halverwege nog te overzien (40-47), maar in het laatste deel van de wedstrijd liepen de Amerikanen over de tegenstander heen. Kevin Durant werd met negentien punten topscorer. LeBron James en Carmelo Anthony waren elk goed voor achttien punten, net als de in de VS spelende Argentijn Manu Ginobili.
Net als de Amerikaanse basketballers gaan de handballers van Frankrijk voor titelprolongatie. Na een 25-22 zege op Kroatië staan de Fransen net als vier jaar geleden in de finale. Daarin is Zweden, dat Hongarije met 27-26 versloeg, de tegenstander.
De volleybalfinale bij de mannen gaat tussen Brazilië en Rusland. Brazilië was met 3-0 te sterk voor Italië, dat eerder titelverdediger Verenigde Staten uitschakelde. Rusland zette Bulgarije met 3-1 opzij.
Ook de Italiaanse waterpoloërs mogen nog hopen op goud. Door een 9-7 overwinning op Servië werd de eindstrijd bereikt. Daarin stuit Italië op Kroatië, dat Montenegro met 7-5 de baas was.
De olympische voetbalfinale wordt zaterdag al gespeeld. Brazilië en Mexico trappen om 16.00 uur af op Wembley. Zuid-Korea verzekerde zich zaterdag alvast van het brons door Japan met 2-0 te verslaan.












