Tour de France 2011: de startlijst

30 juni 2011 om 15:40 door (c) ANP 2011, alle rechten voorbehouden

De organisatoren van de Ronde van Frankrijk hebben donderdagmiddag de startlijst van de 98e Tour bekendgemaakt. De deelnemers zijn:

SAXO BANK-SUNGARD

  • Ploegleiders: Bradley McGee, Philippe Mauduit
  • 1. Alberto Contador (Spa)
  • 2. Jesus Hernandez (Spa)
  • 3. Daniel Navarro (Spa)
  • 4. Benjamin Noval (Spa)
  • 5. Richie Porte (Aus)
  • 6. Chris Anker Sörensen (Den)
  • 7. Nicki Sörensen (Den)
  • 8. Matteo Tossato (Ita)
  • 9. Brian Vandborg (Den)
     

LEOPARD-TREK

  • Ploegleiders: Kim Andersen, Torsten Schmidt
  • 11. Andy Schleck (Lux)
  • 12. Fabian Cancellara (Zwi)
  • 13. Jakob Fuglsang (Den)
  • 14. Linus Gerdemann (Dui)
  • 15. Maxime Montfort (Bel)
  • 16. Stuart O'Grady (Aus)
  • 17. Joost Posthuma (Ned)
  • 18. Frank Schleck (Lux)
  • 19. Jens Voigt (Dui)


EUSKALTEL-EUSKADI

  • Ploegleiders: Igor Gonzalez Galdeano, Gorka Gerrikagoitia
  • 21. Samuel Sanchez (Spa)
  • 22. Gorka Izagirre (Spa)
  • 23. Egoi Martinez (Spa)
  • 24. Alan Perez (Spa)
  • 25. Ruben Perez (Spa)
  • 26. Amets Txurruka (Spa)
  • 27. Pablo Urtasun (Spa)
  • 28. Ivan Velasco (Spa)
  • 29. Gorka Verdugo (Spa)


OMEGA PHARMA - LOTTO

  • Ploegleiders: Herman Frison, Marc Wauters
  • 31. Jurgen van den Broeck (Bel)
  • 32. Philippe Gilbert (Bel)
  • 33. André Greipel (Dui)
  • 34. Sebastian Lang (Dui)
  • 35. Jürgen Roelandts (Bel)
  • 36. Marcel Sieberg (Dui)
  • 37. Jurgen van de Walle (Bel)
  • 38. Jelle Vanendert (Bel)
  • 39. Frederik Willems (Bel)


RABOBANK

  • Ploegleiders: Adri van Houwelingen, Frans Maasen
  • 41. Robert Gesink (Ned)
  • 42. Carlos Barredo (Spa)
  • 43. Lars Boom (Ned)
  • 44. Juan Manuel Garate (Spa)
  • 45. Bauke Mollema (Ned)
  • 46. Grischa Niermann (Dui)
  • 47. Luis Leon Sanchez (Spa)
  • 48. Laurens ten Dam (Ned)
  • 49. Maarten Tjallingii (Ned)


GARMIN-CERVELO

  • Ploegleiders: Jonathan Vaughters, Bingen Fernandez
  • 51, Thor Hushovd (Noo)
  • 52. Tom Danielson (VSt)
  • 53. Julian Dean (NZe)
  • 54. Tyler Farrar (VSt)
  • 55. Ryder Hesjedal (Can)
  • 56. David Millar (GBr)
  • 57. Ramunas Navardauskas (Lit)
  • 58. Christian Vandevelde (VSt)
  • 59. David Zabriskie (VSt)


ASTANA

  • Ploegleiders: Aleksandr Sjefer, Dmitri Sedoein
  • 61. Aleksandr Vinokoerov (Kaz)
  • 62. Remy di Gregorio (Fra)
  • 63. Dmitri Fofonov (Kaz)
  • 64. Andrij Grivko (Oek)
  • 65. Maksim Iglinskiy (Kaz)
  • 66. Roman Kreuziger (Tsj)
  • 67. Paolo Tiralongo (Ita)
  • 68. Tomas Vaitkus (Lit)
  • 69. Andrei Zeits (Kaz)


RADIOSHACK

  • Ploegleiders: Johan Bruyneel, Alan Gallopin
  • 71. Janez Brajkovic (Slv)
  • 72. Chris Horner (VSt)
  • 73. Markel Irizar (Spa)
  • 74. Andreas Klöden (Dui)
  • 75. Levi Leipheimer (VSt)
  • 76. Dmitri Moeravjev (Kaz)
  • 77. Sérgio Paulinho (Por)
  • 78. Jaroslav Popovitsj (Oek)
  • 79. Haimar Zubeldia (Spa)


MOVISTAR

  • Ploegleiders: Yvon Ledanois, Jose Luis Arrieta
  • 81. David Arroyo (Spa)
  • 82. Andrey Amador (CRi)
  • 83. Rui Costa (Por)
  • 84. Imanol Erviti (Spa)
  • 85. José Ivan Gutierrez (Spa)
  • 86. Benat Intxausti (Spa)
  • 87. Vasil Kirijenka (WRu)
  • 88. José Joaquin Rojas (Spa)
  • 89. Francesco Ventoso (Spa)


LIQUIGAS-CANNONDALE

  • Ploegleiders: Stefano Zanatta, Dario Mariuzzo
  • 91. Ivan Basso (Ita)
  • 92. Maciej Bodnar (Pol)
  • 93. Kristjan Koren (Slv)
  • 94. Paolo Longo Borghini (Ita)
  • 95. Daniel Oss (Ita)
  • 96. Maciej Paterski (Pol)
  • 97. Fabio Sabatini (Ita)
  • 98. Sylwester Szmyd (Pol)
  • 99. Alessandro Vanotti (Ita)


AG2R-LA MONDIALE

  • Ploegleiders: Vincent Lavenu, Julien Jurdie
  • 101. Nicolas Roche (Ier)
  • 102. Maxime Bouet (Fra)
  • 103. Hubert Dupont (Fra)
  • 104. John Gadret (Fra)
  • 105. Sebastien Hinault (Fra)
  • 106. Biel Kadri (Fa)
  • 107. Sebastien Minard (Fra)
  • 108. Jean-Christophe Peraud (Fra)
  • 109. Christophe Riblon (Fra)


TEAM SKY

  • Ploegleiders: Sean Yates, Steven de Jongh
  • 111. Bradley Wiggins (GBr)
  • 112. Juan Antonio Flecha (Spa)
  • 113. Simon Gerrans (Aus)
  • 114. Edvald Boasson Hagen (Noo)
  • 115. Christian Knees (Dui)
  • 116. Ben Swift (GBr)
  • 117. Geraint Thomas (GBr)
  • 118. Rigoberto Uran (Col)
  • 119. Xabier Zandio (Spa)


QUICK-STEP

  • Ploegleiders: Wilfried Peeters, Davide Bramati
  • 121. Sylvain Chavanel (Fra)
  • 122. Tom Boonen (Bel)
  • 123. Gerald Ciolek (Dui)
  • 124. Kevin de Weert (Bel)
  • 125. Dries Devenyns (Bel)
  • 126. Addy Engels (Ned)
  • 127. Jerome Pineau (Fra)
  • 128. Gert Steegmans (Bel)
  • 129. Niki Terpstra (Ned)


FRANCAISE DES JEUX

  • Ploegleiders: Thierry Bricaud, Franck Pineau
  • 131. Sandy Casar (Fra)
  • 132. William Bonnet (Fra)
  • 133. Mickaël Delage (Fra)
  • 134. Arnold Jeannesson (Fra)
  • 135. Gianni Meersman (Bel)
  • 136. Rémy Pauriol (Fra)
  • 137. Anthony Roux (Fra)
  • 138. Jeremy Roy (Fra)
  • 139. Arthur Vichot (Fra)


BMC RACING

  • Ploegleiders: John Lelangue, Fabio Baldato
  • 141. Cadel Evans (Aus)
  • 142. Brett Bookwalter (VSt)
  • 143. Marcus Burghardt (Dui)
  • 144. George Hincapie (VSt)
  • 145. Amaël Moinard (Fra)
  • 146. Steve Morabito (Zwi)
  • 147. Manuel Quinziato (Ita)
  • 148. Ivan Santaromita (Ita)
  • 149. Michael Schär (Zwi)


COFIDIS

  • Ploegleider: Didier Rous, Alain Deloeuil
  • 151. Rein Taaramae (Est)
  • 152. Mickaël Buffaz (Fra)
  • 153. Samuel Dumoulin (Fra)
  • 154. Leonardo Duque (Col)
  • 155. Julien El Farès (Fra)
  • 156. Tony Gallopin (Fra)
  • 157. David Moncoutié (Fra)
  • 158. Tristan Valentin (Fra)
  • 159. Romain Zingle (Bel)


LAMPRE-ISD

  • Ploegleiders: Orlando Maini, Sandro Lerici
  • 161. Damiano Cunego (Ita)
  • 162. Leonardo Bertagnolli (Ita)
  • 163. Grega Bole (Slv)
  • 164. Matteo Bono (Ita)
  • 165. Danilo Hondo (Dui)
  • 166. Denis Kostijoek (Oek)
  • 167. David Loosli (Zwi)
  • 168. Adriano Malori (Ita)
  • 169. Alessandro Petacchi (Ita)

HTC HIGHROAD

  • Ploegleiders: Brian Holm, Alan Peiper
  • 171. Mark Cavendish (GBr)
  • 172. Lars Bak (Den)
  • 173. Bernhard Eisel (Oos)
  • 174. Matthew Goss (Aus)
  • 175. Tony Martin (Dui)
  • 176. Danny Pate (VSt)
  • 177. Mark Renshaw (Aus)
  • 178. Tejay Van Garderen (VSt)
  • 179. Peter Velits (Slw)


EUROPCAR

  • Ploegleiders: Dominique Arnould, Ismaël Mottier
  • 181. Thomas Voeckler (Fra)
  • 182. Anthony Charteau (Fra)
  • 183. Cyril Gautier (Fra)
  • 184. Yohann Gène (Fra)
  • 185. Vincent Jérôme (Fra)
  • 186. Christophe Kern (Fra)
  • 187. Perrig Quemeneur (Fra)
  • 188. Pierre Rolland (Fra)
  • 189. Sébastien Turgot (Fra)


KATOESJA

  • Ploegleiders: Dmitri Konisjev, Guennadi Michailov
  • 191. Vladimir Karpets (Rus)
  • 192. Pavel Broett (Rus)
  • 193. Denis Galimzjanov (Rus)
  • 194. Vladimir Goesev (Rus)
  • 195. Michail Ignatjev (Rus)
  • 196. Vladimir Isajtsjev (Rus)
  • 197. Aleksandr Kolobnev (Rus)
  • 198. Egor Silin (Rus)
  • 199. Joeri Trofimov (Rus)


VACANSOLEIL-DCM

  • Ploegleiders: Hilaire Van der Schueren, Michel Cornelisse
  • 201. Romain Feillu (Fra)
  • 202. Borut Bozic (Slv)
  • 203. Thomas De Gendt (Bel)
  • 204. Johnny Hoogerland (Ned)
  • 205. Björn Leukemans (Bel)
  • 206. Marco Marcato (Ita)
  • 207. Wout Poels (Ned)
  • 208. Rob Ruijgh (Ned)
  • 209. Lieuwe Westra (Ned)


SAUR-SOJASUN

  • Ploegleiders: Stephane Heulot, Nicolas Guille
  • 211. Jérôme Coppel (Fra)
  • 212. Arnaud Coyot (Fra)
  • 213. Anthony Delaplace (Fra)
  • 214. Jimmy Engoulvent (Fra)
  • 215. Jérémie Galland (Fra)
  • 216. Jonathan Hivert (Fra)
  • 217. Fabrice Jeandesboz (Fra)
  • 218. Laurent Mangel (Fra)
  • 219. Yannick Talabardon (Fra)

Wil je op de hoogte blijven van de belangrijkste en leukste nieuwtjes?
Like ons dan even op Facebook. Dat is zo gepiept!

Reacties