Brugkelder 485 aan de De Ruyterkade in Amsterdam is van de lijst voor 24-uur horecalocaties geschrapt. Omwonenden uitten eerder in deze krant hun zorgen over de overlast van een dergelijke club voor de deur. Zowel voor hen als voor de cruisepassagiers die bij de kade-uitgang van de horecagelegenheid moeten slapen. Burgemeester Van der Laan oordeelt dat niet alleen geluidsoverlast van de muziek uitgesloten kan worden, maar ook van de komende en gaande bezoekers.

Piet van Dongen die tegenover Brugkelder 485 woont en in menig raadscommissie ingesproken heeft, reageert opgelucht. “Daar ben ik heel blij mee, maar ik blijf op mijn hoede.” En wellicht terecht. Een gemeentewoordvoerder liet gisteren weten dat de clubeigenaar nog een akoestische geluidsmeting in een cruiseboot laat uitvoeren. “Dat rapport wachten we ook nog af”, aldus de woordvoerder.

Westergasfabriekterrein

Het Westergasfabriekterrein is toegevoegd aan de lijst 24-uur horeca.

• Horecaondernemers op het Westergasfabriekterrein willen graag 24 uur open. De gemeente heeft voorwaarden gesteld.

• Verantwoordelijk. Zo is de 24-uur horecavergunninghouder mede verantwoordelijk voor de veiligheid, publieksstromen, gastvrijheid, reiniging van het terrein, het verkeer en parkeren.

• Vervoer. Voor een goede bereikbaarheid in de nachtelijke uren moet de aansluiting op het nachtnet verbeteren en een taxistandplaats voor elektrische en watertaxi’s komen.

• Rouleren. De ondernemers hebben het idee dat met een rouleersysteem tussen de zaken de bezoekersstromen zodanig beheerst kunnen worden dat overlast voorkomen kan worden.